صفحه اصلی / مطالب و مقالات / جوانسازی پوست / مهم ترین نکات مزونیدلینگ و کاربرد این روش در جوانسازی

مهم ترین نکات مزونیدلینگ و کاربرد این روش در جوانسازی

مزونیدلینگ یکی از کاربردی ترین و موثرترین روشهای درمانی و جوانسازی پوست است که با انجام آن می‌توان نتایج شگفت انگیزی در بهبود و جوانسازی پوست، درمان لک و تیرگی های پوست همچنین اسکار ناشی از آکنه، سوختگی و زخم را مشاهده نمود. این روش درواقع ترکیبی از میکرونیدلینگ و مزوتراپی است که در تلفیق با هم اثر هم افزایی داشته و به بهبود هرچه بیشتر پوست کمک می‌کنند.

در ادامه این بحث برای معرفی هرچه بهتر مزونیدلینگ ابتدا روشهای میکرونیدلینگ و مزوتراپی بررسی شده سپس به روش مزونیدلینگ و کاربردهای آن پرداخته می‌شود.

کلینیک مجهز و تخصصی دکتر پرستو خسروانی، ارائه دهنده انواع روشهای جوانسازی پوست از جمله میکرونیدلینگ، مزوتراپی ومزونیدلینگ در شهرکرد می‌باشد. شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و هماهنگی با این مرکز با شماره تلفن 32263360 - 038 تماس حاصل فرمایید.

میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ یکی از روشهای جوانسازی پوست است که با انجام آن می توان مشکلات پوستی همچون جای جوش را برطرف نمود. میکرونیدلینگ علاوه بر جوانسازی، به ترمیم پوست نیز کمک می کند. این روش با تحریک پوست، باعث افزایش کلاژن سازی خواهد شد. انجام ميکرونیدلینگ بدون درد بوده و دوره نقاهت نیز ندارد ، یعنی بیمار می تواند بلافاصله بعد از آن به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازد.

در میکرونیدلینگ با استفاده از ابزاری قلم مانند بنام درماپن که در نوک آن سوزنهای قابل تنظیم بسیار ریزی تعبیه شده است؛ آسیب های کنترل شده ای به سطح پوست وارد می‌گردد. در نتیجه ایجاد این آسیبها، پوست برای ترمیم خود به ساخت کلاژن بیشتر می‌پردازد و سلولهای جدید موجب پوستی جوانتر و زیباتر خواهند شد. همچنین قابل تنظیم بودن سوزنهای درماپن، از نظر عمق ورود به پوست، تعداد و سرعت وارد شدنشان، موجب می‌شود؛ این روش برای طیف وسیعی از عوارض پوستی و نقاط مختلفی در پوست با حساسیت های متفاوت، مانند زیر چشم نیز مناسب و موثر باشد.

نکات مزونیدلینگ

مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی یکی از روش‌های درمانی و زیبایی پوستی است که در گروه شیوه‌های تزریقی قرار می‌گیرد. در این روش مواد ویژه‌ای (کوکتل های مزوتراپی) با خاصیت درمانی به زیر پوست تزریق می‌شود. این مواد خاص با توجه به مشکل ایجاد شده در پوست و خواسته های فرد انتخاب می‌شوند. مواردی همچون عصاره‌های گیاهی، ویتامین‌ها و آنزیم‌ها، داروها و هورمون‌ها از جمله ترکیباتی هستند که در طی مزوتراپی به صورت موضعی به پوست تزریق می‌شوند.

پوست انسان داری سه لایه می‌باشد که مزوتراپی بر هر سه لایه پوست اثر می‌گذارد. اثرات درمانی این روش بر روپوست، لایه‌ی میانی و همچنین بافت‌های پیوندی زیرین پوست قابل مشاهده است. همین

مزونیدلینگ چیست؟

همانطور که گفته شد، مزونیدلینگ ترکیبی از روشهای مزوتراپی و میکرونیدلینگ است. در این روش، داروهای مخصوص و سازگار با پوست (کوکتل های مزوتراپی) بدون استفاده از سرنگ توسط سوزنهای بسیاز نازک، وارد پوست میشوند؛ بنابراین از کوکتلهای مزوتراپی در روش میکرونیدلینگ استفاده میشود تا میزان اثربخشی درمان چندین برابر افزایش یابد.

به همین علت، مزونیدلینگ را میتوان یک درمان پشرفته به منظور تحریک تولید کلاژن در نظر گرفت. چرا که کوکتل های مزوتراپی از طریق میکرو کانالهای ایجاد شده، وارد عمق پوست شده و بافتهای آسیب دیده را درمان میکند.

نحوه اثرگذاری مزونیدلینگ

زمانی که درماپن در سطح پوست به حركت در میاید باعث وارد آمدن جراحت به پوست می شود؛ كه بعد از ایجاد جراحات، بلافاصله روند ترمیم با مهاجرت و تجمع پلاكتی شروع می شود وهمزمان فاكتورهای انعقادی، فاكتورهای رشد و سیتوكین ها شروع به ترشح میكنند و پس از آن سلولهای فیبروبلاست شروع به تكثیرو ترمیم محل جراحت می‌نمایند. نتیجه این فرایند كلاژن سازی و ترمیم پوستی است.

استفاده از درماپن در کنار داروهای مزوتراپی میتواند جذب کوکتل ها را افزایش داده و در نتیجه تاثیر داروها را در موضع افزایش دهد. با توجه به قیمت مناسب و کم عارضه بودن مزونیدلینگ نسبت به روشهای دیگر جوانسازی و زیبایی جایگاه ویژه ای پیدا كرده است.

كاربرد مزونیدلینگ در زیبایی

تعداد و فاصله جلسات و زمان تاثیر مزونیدلینگ

زمان صرف شده برای هر جلسه مزونیدلینگ بسته به وسعت و روش درمان بین ۱۵ تا۴۵ دقیقه طول می کشد. فواصل بین جلسات نیز هر ۴ تا ۶ هفته است که این زمان برای فرصت دادن به پوست جهت ترمیم و باز سازی مجدد می باشد. تعداد جلسات نیز برای جوانسازی پوست و تحریک کلاژن معمولا ۳ جلسه است و تعداد جلسات مزونیدلینگ برای درمان اسکار بین ۳ تا ۶ جلسه می باشد.

با این وجود تعیین تعداد جلسات بر اساس پاسخ به درمان و شدت ضایعه اولیه و با توجه به وضعیت پوست، نوع مشکلات پوستی و سن بیمار توسط پزشک متخصص مشخص می‌شود. توصیه می‌شود برای کسب نتیجه مطلوب حتما تمام جلسات درمانی انجام گیرد. در این روش فرایند کلاژن سازی بعد از درمان شروع می شود و پس از حدود ۱۰ روز تغییرات بطور محسوس قابل مشاهده خواهد بود.

برای انجام هر روش جوانسازی و درمانی پوست بهتر است به متخصص پوست مراجعه نمایید. کلینیک های تخصصی پوست در اغلب شهرها از جمله شهرکرد می‌توانند ارائه دهنده انواع اقدامات پوست و مو باشند و شما را در داشتن پوست و مویی بهتر یاری نمایند.


آدرس مطب : شهرکرد ، خیابان فردوسی ، حدفاصل چهارراه مولوی و چهارراه فردوسی ، مجتمع پالادیوم ، طبقه دوم
تلفن : 32263360 - 038

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
زگیل را بلافاصله درمان کنیدزگیل را بلافاصله درمان کنید

زگیل به شدت مسری می باشد و علاوه بر انتقال به سایر نقاط بدن فرد مبتلا می تواند به دیگران نیز منتقل گردد. ... ادامه مطلب

ورسیکالر یک عفونت قارچی شایع پوست استورسیکالر یک عفونت قارچی شایع پوست است

اگر لکه‌های پوسته‌دار و ناگهانی را روی پوست خود تجربه کرده‌اید که قرمز، قهوه‌ای، صورتی یا سفید هستند، احتمالاً به بیماری ورسیکالر دچار شده اید. ... ادامه مطلب

در فصل مدارس مراقب شیوع و عود شپش سر در کودکان باشیددر فصل مدارس مراقب شیوع و عود شپش سر در کودکان باشید

سالانه میلیون ها نفر به شپش سر مبتلا می شوند. آلودگی به شپش سر به ویژه در مدارس رایج است. ... ادامه مطلب

اگزمای دست؛ یک بیماری شایعاگزمای دست؛ یک بیماری شایع

این بیماری در اکثر مردم ابتدا به صورت زبری و خشکی دست‌ها شروع شده و بعداً تبدیل به ضایعات قرمز رنگ و ملتهب و پوسته پوسته می‌شود که با خارش همراه است. ... ادامه مطلب

سابسیژن با اندولیفت برای درمان اسکار آکنهسابسیژن با اندولیفت برای درمان اسکار آکنه

یکی از جدیدترین و قوی ترین درمان ها استفاده از لیزر اندولیفت است که همزمان علاوه بر سابسیژن، کلاژن سازی را هم تحریک می کند. ... ادامه مطلب

لیزر موهای زائد با نابلین 2022لیزر موهای زائد با نابلین 2022

دستگاه‌ لیزر نابلین که ساخت کشور کره جنوبی است، طول‌موج بلندتری نسبت به دیگر دستگاه‌ها دارد و این ویژگی باعث می‌شود که به عمق بیشتری از پوست نفوذ کند. ... ادامه مطلب

از موهای خود در هوای سرد مراقبت کنیداز موهای خود در هوای سرد مراقبت کنید

شکننده شدن ساقه مو فقط یک دغدغه تابستانی نیست بلکه در زمستان و برای همه ی انواع مو اتفاق می افتد. ... ادامه مطلب

سیگار کشیدن قبل و بعد از درمان های پوستیسیگار کشیدن قبل و بعد از درمان های پوستی

حداقل سه هفته قبل از درمان های پوستی سیگار نکشید و حداقل یکماه بعد از درمان های پوستی سیگار نکشید. ... ادامه مطلب

پی آر پی یک روش طبیعی برای جوانسازی و رفع تیرگی زیر چشمپی آر پی یک روش طبیعی برای جوانسازی و رفع تیرگی زیر چشم

پی آر پی روشی نوین در علم پزشکی میباشد که با کاربردهای فراوان در رشته های مختلف پزشکی خوش درخشیده است. پی آر پی در پزشکی زیبایی نیز با نتایج بسیار چشم گیری توام می‌باشد. یکی از کاربردهای پی آر پی در این رشته، جوانسازی اطراف چشم و رفع تیرگی زیر چشم است ... ادامه مطلب

مهم ترین نکات مزونیدلینگ و کاربرد این روش در جوانسازیمهم ترین نکات مزونیدلینگ و کاربرد این روش در جوانسازی

مزونیدلینگ یکی از کاربردی ترین و موثرترین روشهای درمانی و جوانسازی پوست است که با انجام آن می‌توان نتایج شگفت انگیزی در بهبود و جوانسازی پوست، درمان لک و تیرگی های پوست همچنین اسکار ناشی از آکنه، سوختگی و زخم را مشاهده نمود ... ادامه مطلب

آیا لیزر موهای زائد برگشت پذیر است؟آیا لیزر موهای زائد برگشت پذیر است؟

برگشت موهای زائد بعد از لیزر ممکن است به دلایل مختلف رخ دهد. در این مطلب قصد داریم امکان این مسئله را با هم بررسی کنیم. با ما همراه باشید. ... ادامه مطلب

افتادگی پلک پس از تزریق بوتاکس چه دلایلی دارد؟افتادگی پلک پس از تزریق بوتاکس چه دلایلی دارد؟

افتادگی پلک بعد از تزریق بوتاکس، نگرانی افراد بسیاری است، که از این روش درمانی برای بهبود افتادگی پلک و چین و چروک اطراف چشم خود استفاده می کنند. هرچند این عارضه به ندرت اتفاق می افتد و نگران کننده نیست. ... ادامه مطلب

دکترپرستوخسروانی درسال 1386تحصیلات خود رادر رشته دکتری عمومی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به پایان برده و درسال 1393 با کسب رتبه ممتازی دکتری تخصصی پوست و مو ازدانشگاه علوم پزشکی اصفهان اخذ کرده و سپس موفق به دریافت بورد تخصصی بیماری های پوست و مو گردیدند.

تغییر ساعات کاری کلینیک به علت شیوع کرونا

ساعت کاری کلینیک :
شنبه تا چهارشنبه؛ صبح ها از ساعت 10:30الی 12:30
شنبه تا چهارشنبه؛ عصرها از ساعت 15 الی 19
پنجشنبه ها؛ از ساعت 10 الی 13

تلفن تماس جهت رزرو نوبت : 03832263360 - 03832263361
نوبت دهی اینترنتی: www.drkhosravani.ir

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465