منو

درمان تعریق زیاد با تزریق بوتاکس

بوتاکس زیر بغل درمانی برای تعریق شدید

تزریق بوتاکس برای افرادی که از تعريق بيش از حد رنج میبرند بسيار موثر است. بوتاکس در این نوع از درمان با متوقف کردن ارتباط اعصاب محرک سمپاتيک با غدد عرق، مانع ترشح عرق مىشود و در نهایت باعث خشک شدن کامل غدد عرق آن ناحیه از بدن مىشود؛ بوتاکس معمولا در نواحی عميق، جايى که غدد عرق قرار دارند مانند زیربغل دستها و کف پاها، تزريق میشود.

علائم تعریق شدید و بیش از حد
- تعریق بیش از حد که حداقل شش ماه و بدون هیچ دلیل آشکاری طول بکشد.
- تعریقی که هر دو طرف بدن شما و تقریباً به یک مقدار اتفاق بیفتد.
- وقوع تعریق شدید حداقل یک بار در هفته
- عرق کردنی که در فعالیتهای روزانهی شما (مانند کار یا ارتباطات) اختلال ایجاد کند.
- تعریق شدید که زمانی شروع شود که شما کمتر از 25 سال سن دارید.
- عدم تعریق در خواب
- سابقهی خانوادگی هیپرهیدروز

کاندیدای مناسب تزریق بوتاکس کیست؟
در صورتی که موارد زیر در شما وجود داشته باشند، احتمالاً برای این درمان مدنظر قرار میگیرید:
- تعریق بیش از حد زیر بغل، موجب خجالت شما میشود.
- دیگر درمانها را بدون موفقیت امتحان کرده اید.
- در تماس نزدیک با دیگران کار میکنید | برای مثال، آرایشگر، پرستار، دندانپزشک، پزشک، خدمهی پرواز هواپیمایی یا دارای مشاغلی از این دست، هستید.
- پیشتر به دلیل تعریق شدید، لباسهای زیادی را از دست داده اید.

بوتاکس یک روش ایمن و مؤثر برای درمان تعریق بیش از حد میباشد. به عنوان یک قانون کلی، بهترین کاندیدای این روش، دارای سلامت کلی خوب و انتظارات واقعگرایانه میباشد.

انتظارات بعد از تزریق بوتاکس
24 تا 48 ساعت بعدازتزريق، تأثير بوتاكس در قطع ترشح عرق شروع شده و تا يك هفته كامل مىگردد. دو هفته بعد ،پوست ناحيه مبتلا، مورد ارزيابى قرار مىگيرد و در صورت مشاهده نقاطى كه ترشح عرق در آنها ادامه دارد، تزريق بوتاكس در آن نقاط انجام می ىشود.

هدف درمانى؛ خشك شدن پوست وتوقف ترشح عرق است.اثربوتاكس 9تا12ماه باقى مىماند و بعد از چند نوبت تزريق(تقریبا سالی یکبار)، تعريق تا حد زيادى كاهش خواهد يافت، بطوريكه مختصر تعريق باقى مانده ،با درمان دارويى موضعى به خوبى قابل كنترل خواهد بود.
اگر پزشک باتجربه باشد معمولا هم عوارضی متوجه فرد تزریق شده نمیشود بعداز اتمام اثر بوتاکس یا دیسپورت تزریق شده در زیر بغل یا سایر نواحی ذکر شده مجددا میتوان تزریق را تکرار کرد تا جایی که بعد از چند سال در بسیاری از این افراد بتدریج و خود بخود بهبودی حاصل می شود و اعصاب سمپاتیک این نواحی ازلحاظ عملکردی نرمال میشوند.

ماندگاری اثر تزریق بوتاکس چقدر است؟
ماندگاری تزریق بوتاکس 3 تا 6 ماه میباشد. در مورد تعریق بیش از حد کف دست و پا هم همینطور است با این تفاوت که تزریق بوتاکس در این نواحی نسبتا دردناک است ، در ضمن دوام یا مدت زمان اثر تزریق بوتاکس در کف دست نسبت به زیر بغل یک تا سه ماه کمتر است.

ریسک و عوارض جانبی این روش؟
عوارض جانبی مرتبط با درمان بوتاکس برای تعریق بیش از حد نادر هستند. ممکن است که شما مقداری کبودی خفیف را در مکان تزریق تجربه کنید، اما این موضوع در مدت چند روز رفع میشود. به علاوه، ممکن است که درصد کمی از محلهای تعریق به بیش از یک درمان برای دستیابی به نتایج دلخواه نیاز داشته باشند. هیچ ریسکی از ضعف عضلانی، بیحسی یا تغییرات دائمی در پوست زیر بغل وجود ندارد.


آدرس مطب : شهرکرد خیابان کاشانی نبش خیابان وارث جنب اداره حج و اوقاف کوچه بیست وچهار
تلفن : 32263360 - 038

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانیدنظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
شایعات و واقعیاتی در مورد کرونا

تب، سرفه، تنگی نفس و مشکلات تنفسی حاد از جمله اصلی ترین علائم بیماری کرونا محسوب می شوند. درخصوص این بیماری استرس نداشته باشید ولی به شدت هوشیار باشید و این بیماری را جدی بگیرید. ... ادامه مطلب

پانچ صورت؛ بهترین روش درمان جای جوش عمیق

وقتی آکنه ها، اسکارها و التهاب ها از خود جای خوشایندی در صورت بر جا می گذارند، عمل های زیبایی مانند عمل پانچ صورت می تواند این ظواهر ناخوشایند را رفع کرده و پوست را صاف و شفاف کند. ... ادامه مطلب

لیزر الکساندرایت؛ بروزترین دستگاه لیزر موی زائد

لیزر موهای زائد یکی از موثرترین روش‌ ها برای از بین بردن موهای زائد به طور دائمی می‌ باشد. لیزر موهای زائد روشی ایمن، مؤثر و دائمی نسبت به هر روش دیگری مانند اپیلاسیون، تراشیدن، اصلاح و الکترولیز است. ... ادامه مطلب

دکترپرستوخسروانی درسال 1386تحصیلات خود رادر رشته دکتری عمومی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به پایان برده و درسال 1393 با کسب رتبه ممتازی دکتری تخصصی پوست و مو ازدانشگاه علوم پزشکی اصفهان اخذ کرده و سپس موفق به دریافت بورد تخصصی بیماری های پوست و مو گردیدند.

تغییر ساعات کاری کلینیک به علت شیوع کرونا

ساعت حضور پزشک :
شنبه تا چهارشنبه؛ عصرها از ساعت 15 الی 19

ساعت کاری کلینیک :
شنبه تا چهارشنبه؛ صبح ها از ساعت 10 الی 13
شنبه تا چهارشنبه؛ عصرها از ساعت 15 الی 19
پنجشنبه ها؛ از ساعت 10 الی 13

تلفن تماس جهت رزرو نوبت : 03832263360 - 03832263361
نوبت دهی اینترنتی: www.drkhosravani.ir

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465