دکتر پرستو خسروانی

متخصص پوست ، مو و زیبایی


پل ارتباطی

تزریق چربی

یکی از علت های اصلی پیری و چین و چروک های پوستی کم شدن چربی پوست است که به دنبال این اتفاق، مشکلاتی از قبیل ایجاد شدن خط خنده، خط اشک،خط اخم، چین و چروک در نواحی از جمله روی پلک ها، اطراف چشم، گونه و شقیقه ها رخ می دهد. اما تا زمانی که این چروک ها عمیق نشده باشند، می توان در برخی از نواحی با کمک بوتاکس مشکل را تا حدودی برطرف کرد اما زمانی که چروک ها عمیق می شوند دیگر از بوتاکس کار چندانی برنمی آید و باید به تزریق فیلرها رو آورد که بهترین پرکننده، تزریق چربی است؛ چرا که در این روش بافت چربی از قسمتی از بدن خود فرد برداشته شده و به قسمت دیگری از بدن پیوند زده می شود . چربی نوعی فیلر یا حجم دهنده طبیعی است که کاربرد های زیادی در طب و زیبایی دارد .

مزایای تزریق چربی چيست ؟
چربی از بدن خود فرد گرفته می شود و صد در صد طبیعی است و احتمال واکنش آلرژیک و پس زدن پیوند وجود ندارد. مقدار کافی از آن در اکثر افراد برای تزریق در نواحی مورد نیاز وجود دارد .

چه مناطقی برای برداشت چربی مناسب هستند؟
بهترین محل هایی که می توان چربی را برداشت کرد در افراد مختلف متفاوت است و منطقه های مناسب است که چربی آن با رژیم غذایی کم نمیشود .اما به طور کلی تقریبا از چربی زیر پوست در هرنقطه ای از بدن می توان بدین منظوراستفاده کرد ولی نواحی کنارپهلو ها ،ران ها وزیر شکم معمولا چربی مقاوم تری دارد .

اما معایب تزریق چربی چيست ؟
نتایج تزریق چربی کاملا وابسته به تکنیک انجام آن دارد و اگر پزشک در این امر تجربه کافی نداشته باشد نتایج ماندگار نخواهد داشت وپس از یکی دوبار کاملا از بین خواهد رفت . دور نقاهت آن معمولا 2 هفته می باشد که در این 1تا 2 هفته تورم در ناحیه تزریق شده وجود دارد . پس مراجعه به پزشك متخصص پوست و زيبايي ماهر در اين زمينه ضروري است.

موارد استفاده تزریق چربی:
- برطرف کردن، چین و چروک های عمیق
- پر کردن مناطق لاغر فرورفته صورت مثل گونه وزیر چشم
- برجسته سازی لب ها , گونه ها ,چانه
- برجسته سازی باسن
- بزرگ کردن سینه ها و بازسازی سینه
- جوانسازی دست و کاهش ظاهری عروق زیر پوست
- پرکردن اسکار یا جای زخم فرورفته و سوختگی ها

آیا با یکبار تزریق چربی می توان به نتایج مطلوب رسید ؟
کلا تزریق چربی باید 4-2 بار تکرار شود تا نتایج کاملا مطلوبی ایجاد کند، برخی پزشکان هربار از چربی تازه کشیده شده استفاده می کنند، برخی نیز چربی را فریز کرده و ماههای بعد تزریق میکنند.

چرا این روش جزو پرطرفدارترین روش پرکنندگی است ؟
- این چربی از بدن خود فرد گرفته می شود، احتمال بروز واکنش آلرژیک وجود ندارد و بروز مشکل پس زدگی بسیار کم است.

- دوام و ماندگاری این روش از سایر فیلرهای دیگر بیشتر است.

- همچنین امکان جابجایی ویا حرکت در زیر پوست ندارد.

- نسبت به سایرر روش ها ارزان قیمت تر می باشد.

دوره نقاهت چقدر است و عوارضی به همراه دارد ؟
دور نقاهت آن معمولا کمتر از 2 هفته می باشد که در این 1تا 2 هفته تورم در ناحیه تزریق شده وجود دارد . عوارض تزریق چربی نادر است، گاه تجمع کوچکی از چربی اتفاق میافتد که عموما برطرف میشود..

بعداز تزریق چربی این نکات را جدی بگیرید !
1- برای جلوگیری از بروز عفونت، نیاز است زیر نظر پزشک برای مدت چند روز از آنتی بیوتیک استفاده شود.

2- بعد از تزریق چربی نباید چند روز به محل تزریق دست زده شود چرا که ممکن است چربی جابجا شود.

3- توصیه می شود که از وارد کردن فشار زیاد به محل تزریق به مدت 7 تا10 روز ونیز ازفعالیت سنگین، ورزش شدید و خم شدن تا یک هفته پرهیز کند.

4- در سه هفته ی اوّل تزریق، از قرار گرفتن طولانی مدت در آفتاب، استفاده از فضاهای گرم (سونای خشک و بخار) و حمام های طولانی مدت شدیدا بپرهیزید.


آدرس مطب : شهرکرد خیابان کاشانی نبش خیابان وارث جنب اداره حج و اوقاف کوچه بیست وچهار
تلفن : 32263360 - 038
خدمات کلینیکخدمات درمانیصفحه اصلیبیوگرافیتجهیزات و دستگاه هاگالری تصاویرپکیج تخفیفیخدمات زیباییپوست و موبیماری های ناخنمطالب مراقبت های پوستیسوالات پزشکیپیام های کاربرانروزها و ساعات کار مرکز